Новини проекту
Всеукраїнський конкурс з кібербезпеки «Кіберніндзя»
Вітаємо з Днем знань!
Передплачуйте та вигравайте!
Вітаємо з 30-річчям незалежності України
ЗНИЖКИ на Розширений пакет послуг
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 81 людина
    
Новини

З’явився додаток для розвитку мовлення у дітей з аутизмом
Ср, 16 Чер 2021 10:13:33
Нові правила перебування дітей у літніх таборах. Що треба знати?
Ср, 09 Чер 2021 09:09:41
Цифрограм для вчителів
Чт, 03 Чер 2021 09:20:00
Педагоги можуть отримати мінігранти для розвитку культури прав людини – як подати заявку
Чт, 03 Чер 2021 09:18:40
Клопотенко та Ляшко розповіли, як здорожчає шкільне меню
Вт, 01 Чер 2021 08:44:13

Бібліотечні новини

Дата: 27 березня 2018 о 15:23, Оновлено 28 квітня о 20:53

2020-2021 навчальний рік

Україна після атомної катастрофи 1986 року стала скорботною чорнобильською матір'ю для українського народу, і весь світ живої природи став її невинною жертвою.Трагедія сталася 26 квітня 1986 року.Ця катастрофа ввійде в історію, в усі хроніки людства як невигойна рана на тілі України. 
Ті , що згоріли в 
 огні в перші хвилини двобою , землю прикрили собою, як наші батьки на війні! Вічна пам 'ять їм, низький уклін від усього людства.
В шкільній бібліотеці до пам' ятного дня представлена виставка "Дзвони Чорнобиля".Книга Є. Гуцала" Діти Чорнобиля"- це правдиві розповіді про трагічне буття юних героїв - уже після Чорнобиля.
А ще увазі читачів представлен фрагмент фотовиставки Ігоря Костіна.З перших днів аварії на Чорнобильській  і АЕС і наступні 15 років систематично готував власні журнальні матеріали, що відображали хід ліквідації аварії в зонах великих доз радіації, її наслідки на територіях України, Білорусі та Росії.Персональна виставка демонструвалася у найбільших галереях багатьох країн світу.
 "Чи знаєш ти,світе,
Як сиво ридає полин,
Як тяжко ,як тужно
Моєму народу болить!....."
Б. Олійник

 

           __________________________________________

В Терпіннівському колегіумі "Джерело" пройшов Тиждень дитячого читання 2021 під гаслом:" Під парусом книги до нових відкриттів".Кожний день тижня був особливий і незвичайний! Зранку колегіантів зустрічали бібліотечні виставки, а саме: "Ми читаємо завзято,  а читати нам - це свято!", "З народного напившись джерела",  "Класна класика", "На хвилинку зупинись, нові книжки подивись".У коридорі колегіуму майоріли дитячі малюнки до конкурсів "Я люблю читати" і "Моє село , для мене ти єдине".Дуже сподобався учням початкової школи конкурс паперової фантазії "Найкраща закладинка для підручника".В останній день  Тижня дитячого читання ми підводили підсумки на святі "Це знають дорослі,  і знають це діти - книжкова країна - найкраща у світі!!!".На святі   всі найактивніші учасники конкурсів малюнків, закладинок, віршів отримали грамоти і подяки!!!!Особлива подяка учням , вчителям і батьківським комітетам за чудові подарунки - нові сучасні книжки для шкі льної бібліотеки!!!! До нових зустрічей!!!!

        

                                                                           

Традиційно, з 1 жовтня по 31 жовтня, проходить Місячник шкільних бібліотек. 

В цьому році гасло Місячника: «Шкільна бібліотека та екологічна просвіта».

Шкільна бібліотека Терпіннівського колегіуму «Джерело» протягом жовтня радо зустрічала своїх відвідувачів. Увазі дітей та дорослих було представлено такі заходи :

1.Екскурсії до бібліотеки «У світі чарівної книги».

   

2.Було проведено цикл  бесід «Природа і навколишнє середовище».

       

3.Можна було познайомитись з книжечками на бібліотечних виставках : «Природа –вічне джерело нашого життя», «Брати наші менші».

      

4.Учні 2-5 класів прийняли активну участь у конкурсі малюнків на екологічну тему : «Земля радіє від краси».

         

5.У  конкурсі буклетів на екологічну тему : «Бережіть природу,діти!» най кращі роботи представили учні 5а і 7 класів.

       

__________________________________________________________________________________________

2019-2020 навчальний рік

В рамках місячника підготовлено і проведено заходи:

-тематичні бесіди-дискусії «Як  привчити себе читати книги»( 5-6 класи), «Гра в телефоні чи цікава книга. Що обираєш ти?(7-9), « Книга, що перевернула твій світ»(10-11)

-Єкскурсія до шкільної бібліотеки учнів 1 класу( Аметка С.С.)

-Екскурсія до сільської бібліотеки учнів 2 класу, зустріч з фахівцем Качановою Л.А. ( Шакула В.В.)

-Конкурс на самого швидкого читача» (5-7)

-Провели благодійну акцію «Подаруй книгу шкільній бібліотеці» ( 1-11 класи)

-Прийняли участь в загально сільському святі до Дня села, Дня українського козацтва, Дня Захисників України та виставці історичного матеріалу за участі шкільної бібліотеки;
 

-провели благодійну акцію «Книжці – друге життя» ( 5-6 класи)

-конкурс  творів  «Моя улюблена   книга»( 8-11, вчителі-філологи)

-Творчий  конкурс «Книжка- малютка» на виготовлення книжок своїми руками з власними ілюстраціями (3-5 класи, вчителі початкової ланки, кл. кер 5 класу Ступар Л.А.)

- Бібліотечні виставки до Дня Миру, до Дня визволення Мелітопольщини від німецьких окупантів

( Воронецька Т.Г.)

В заходах брали участь (були запрошені;):

________________________________________

Зустрічаймо  літо!

 Книга - одне з найбільших див, створених людиною. З книги ми дізнаємося про минуле та день сьогоднішній, вона веде нас у захоплюючу подорож до Країни Знань. Як неможливо жити без повітря, води і хліба, так неможливо жити без книги. Недарма і прислів’я є:«Хліб годує тіло, а книга розум».

 Книги, як і люди, народжуються, живуть, старіють, страждають. І як люди вони хворіють. Для хворих книжок  є «лікарні» -книжкові.

В Терпіннівському колегіумі «Джерело» в період з 3 червня 2019 року по 7 червня 2019 року працював літній майданчик  «Книжчина лікарня»на  базі шкільної бібліотеки.Метою створення такого проекту було :

-Навчити дітей ремонтувати книги.

-Розвивати в кожної дитини смак до самостійної творчості, активної - діяльності.

-Виховувати повагу до книги.

-Допомогти дитині навчитися бережливого ставлення до книг.

Учасників – 10.

   Я — лікар книжковий, я книги лікую,

Я хворі сторіночки їм ремонтую.

 Мої пацієнти — брудні, з дірками.

 Кому з вас погано, ходімо із нами!

   Я дам вам сорочку з паперу і клею,

     Щоб книгу зцілити — в лікарні усе є!

Діти  з задоволенням відвідували шкільну бібліотеку і приймали активну участь в бібліотечних заходах. Літній майданчик "Книжкова лікарня"створений задля того, аби виховувати у дітей любов, повагу, дбайливе ставлення до книги; навчити дітей правильно користуватися книгою, гігієні читання; ознайомити дітей з основами палітурної справи, зі складовими частинами книги… Працював майданчик під девізом «Для книг, яким потрібні ліки гарні, відкрилась книжчина лікарня. Лікарем стане кожен із вас, у вільний день, у вільний час».

          

Діти приймали активну участь у вікторинах,конкурсах і голосних читаннях.

Дякую всім учасникам бібліотечного майданчика!!!

__________________________________________________________________________________________

В Терпіннівському колегіумі «Джерело» пройшов

Тиждень дитячої книги під гаслом :

«Мій друже, супутнику, книго моя, завжди на дозвіллі – де ти, там і я!»

Перший день тижня був присвячений Книзі.  Бібліотекарем та активом бібліотеки був проведений День відкритих дверей у бібліотеці «Бібліотека – скарбниця знань і джерело творчого натхнення»" та оформлено книжкову виставку: «Книги – ювіляри 2019 року». А також стартувала акція «Подаруй нову українську книгу шкільній бібліотеці».

      

Другий день тижня був творчий і цікавий.  В колегіуму проходив конкурс закладинок  для шкільного підручника «Моя закладинка – найкраща». Увазі учнів були представлені найкраще обгорнені підручники. 

      

Третій день тижня розпочався з конкурсу малюнків «Я люблю читати».

            В  бібліотеці учні змагались у виразному читанні напам’ять прислів’я про книгу. Після уроків працює книжкова лікарня!

       

Четвертого дня діти презентували власні улюблені книжки!

Проходив читацький конкурс «У вінок шани Кобзареві». 

           

П'ятий день був святковий!

Це і Виховний захід «Конкурс знавців української казки»,нагородження переможців і активних учасників Тижня дитячої книги.

       

       

 

          Одна з форм роботи шкільної бібліотеки – це бібліотечні уроки. З радістю зустрічають бібліотекаря учні початкової школи. Для  кожного класу розроблено тему бібліотечного уроку.

       

          Так, в 3 класі були проведені  бібліотечні  уроки  на тему: «Життя і творчість О.С.Пушкіна», «Читацький формуляр –твій документ в шкільній бібліотеці».

Діти приймали  активну участь в діалозі про казки Олександра Сергійовича, з задоволенням дивились  казку – мультфільм  «Про царя Салтана».

        І потримати в руках свій бібліотечний документ також було цікаво і повчально. На уроці було відмічено найактивніших читачів шкільної бібліотеки.

       До нових зустрічей!

Сучасний  стиль  життя  все  більше  витісняє  книгу  на  задній план, адже існує багато  інших способів отримання  інформації. Проте ми  всі розуміємо - книгу нічим не замінити. Вона формує свідомість, інтелект, моральні  якості, збагачує словниковий запас. Любов до  книги потрібно  виховувати, прищеплювати з  дитинства.

Наша шкільна бібліотека  Терпіннівського  колегіуму  «Джерело» докладає багато зусиль, щоб  сприяти   задоволенню і розвитку інформаційних потреб і запитів колегіантів, зростанню кола пізнавальних читацьких інтересів, проведенню дозвілля, допомагає залученню нових читачів до бібліотеки.

Традиційно, наприкінці листопада, в нашому колегіумі проводиться бібліотечне свято: «Посвята в читачі». Це свято присвячується учням 2 класу нашої школи. З радістю приймаємо в нашу дружню сім'ю читачів ще 24 хлопчика і дівчаток.

Маленькі учні з задоволенням зустрічаються на святі з Королевою Книг, з казковими героями. Діти  на святі  були не лише глядачами, а й активно відгадували загадки, грали з казковими героями. Фіналом свята стала  Урочиста  обіцянка юного читача і вручення маленьких подарунків.

Ласкаво просимо до шкільної бібліотеки!

Бібліотекар  Терпіннівського колегіуму «Джерело» Ничипорук І.О.

В 3 класі  нашого колегіуму «Джерело» бібліотекар Ничипорук І.О. провела бібліотечний урок «Читацький формуляр». Діти ще раз потримали в руках свої формуляри, згадали будову формуляра, його особливості. На уроці були проведені ігри, вікторини, зустрічі з улюбленими книгами.

Провідне  місце  у роботі шкільної бібліотеки Терпіннівського колегіуму «Джерело» займає  виставкова робота. Саме книжкова виставка є засобом розкриття інформаційних ресурсів бібліотеки, її візитною карткою, відображаючи стиль бібліотеки і творчі можливості бібліотекаря.

В сучасних умовах бібліотечна виставка стає активним помічником і читача, і бібліотекаря в організації читання; їй притаманні  такі риси,  як актуальність, динамізм, оперативність.   

Вашій увазі виставки, які працювали протягом семестру.

 Бібліотечна виставка «Революція, що змінила час», яку підготувала Ничипорук І.О..

Виховний захід"Школа казок" В.О Сухомлинського був присвячений життю і творчості великого педагога. Діти познайомилися з біографією видатного вчителя в ігровій формі, з його незрівнянними казками для дітей. На заході були присутні учні 1-3 класів, вчителі, батьки.

День родинного читання пройшов в сімях наших учнів. Діти ділилися враженнями, сподобаннями читання разом з батьками та для батьків

твори В.О. Сухомлинського.

Цікаво пройшов День бібліотворчості.

Увазі колегіантів були представлені виставки творчості обдарованих учнів: "Щедеври маленьких умільців", "Наукові роботи наших випускників"

В 2 класі колегіуму був проведений бібліотечний урок "Щира розмова" про творчий шлях видатного педагога В.О. Сухомлинського. Діта уважно слухали бібліотекаря, читали коротенькі оповідання,  ілюстрували казки.

Була проведена виховна година «Мудра людина із щирим серцем» В.О. Сухомлинського» в 5 класі колегіуму. Учні з задоволенням читали і слухали оповідання В.О. Сухомлинського.

До 100-річчя з Дня народження В.О. Сухомлинського 11 жовтня в 3-4 класах колегіуму було проведено бібліотечні уроки "Читання, обговорення оповідань, казок В. Сухомлинського".

         Василь Олександрович Сухомлинський дуже любив дітей, тому і став педагогом. Це справді людина з полум’яним серцем, видатний педагог сучасності. 35 років свого життя він віддав школі. Сухомлинський – заслужений вчитель України, лауреат Державної премії імені Т. Г. Шевченка.

         Велика, самобутня спадщина вченого з плином часу привертає все більше уваги. Учні з цікавістю слухали розповідь бібліотекаря Ничипорук І.О. про життя та творчість В. Сухомлинського, задавали питання і відповідали на них.Оповідання та казки, почуті сьогодні на уроках, змусили задуматися малечу над поганими та добрими вчинками,  над стосунками людей.

https://drive.google.com/drive/folders/1LKBF-oitAuoYoh2Q_v_TawaJIJGbBMLf

               28 вересня виконується 100 років від Дня народження великого педагога, дитячого письменника В. Сухомлинського. У своїх працях Василь Олександрович звертається до учнів, вчителів, батьків з ідеями про шлях формування моральної свідомості особистості крізь призму добра, любові, гуманності.  Шкільний бібліотекар Ничипорук І. О. підготувала інформаційну виставку в холі колегіуму, присвячену життю і творчості талановитого педагога.

Зображення

_____________________________________________________________________________________________________

 Результати вибору версій оригінал-макетів підручників для 1 класу Терпіннівського колегіуму "Джерело"

https://drive.google.com/file/d/1rhfM4ia4x63823bo6VNtikrd7M9Mn_FJ/view?usp=sharing

   

_____________________________________________________________________________________________________

  8 травня в Терпіннівському колегіумі "джерело" було проведено бібліотнчне свято "Низький уклін Вам, ветерани!"

Зображення

     Свято проводилося для учнів початкової школи. На свято були запрошені учасники Другої Світової війни та діти війни. Виховний захід був урочистим, святковим і, водночас, зі сльозами на очах.

Зображення

       Наймолодші школярі дуже уважно слухали розповіді гостей, ставили питання, вітали ветеранів квітами. Подвиг учаників Другої Світової війни назавжди залишиться в нашій памяті. Низький уклін Вам, ветерани! 

                                                                       

_____________________________________________________________________________________________________

Перший тиждень квітня – це по - праву, Тиждень Дитячої  книги. В шкільній бібліотеці традиційно пройшов  конкурс  художнього  читання  віршів  і крилатих висловів  про книгу. Активну участь прийняли учні початкової школи.

2 квітня – Міжнародний день дитячої книги.

В 4 класі пройшов Читацький турнір «Книга вчить, як на світі жить ».Дві команди «Всезнайки» і «Читайлики»змагались за звання «Переможець турніру».Було весело, цікаво і  пізнавально!

 І звання Переможця отримала команда «Всезнайки».

Увазі читачів шкільної бібліотеки фотогалерея «Читають тато,мама,я – читає вся моя сім'я»

_____________________________________________________________________________________________________

Результати вибору версій оригінал-макетів підручників для 10 класу Терпіннівського колегіуму "Джерело"

https://drive.google.com/file/d/1gj9OGHxy9DrTfdnC4NHAV0qib-d-GVoa/view?usp=sharing

Результати вибору версій оригінал-макетів підручників для 5 класу Терпіннівського колегіуму "Джерело"

https://drive.google.com/file/d/1OsSOfKZ5NOIZDBVo9cTVNXvqzh_4ESQr/view?usp=sharing

_____________________________________________________________________________________________________

Інновації в шкільній бібліотеці.

Сучасний стиль життя все більше витісняє книгу на задній план, адже існує багато інших способів отримання інформації. Проте лише книга формує свідомість, інтелект, моральні якості, збагачує словниковий запас. Гарні книги сьогодні – задоволення не з дешевих, тим більше для дітей. Тому потрібно привчати змалечку обмінюватися книжками.

У світі діє проект «Буккросинг», в якому люди з усього світу обмінюються книжками. Головна ідея бук кросингу - не позбутися книжки, а поділитися чимось дійсно цікавим.

Учні 4 класу нашого колегіуму прийняли активну участь в проведенні громадського руху під лозунгом «Зробімо світ великою бібліотекою».Діти мали можливість знайти книгу, прочитати її, потім відпустити, для того, щоб книжка знайшла нового читача. Для четверокласників це була захоплююча гра для тих, хто любить читати і ділитись. Прийшов час формувати нове покоління читачів!

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.