Краща організація туристсько-краєзнавчої роботи — у Мелітопольському районі!

Дата: 13 лютого 2019 о 10:54

З метою аналізу стану туристсько-краєзнавчої роботи з учнівською молоддю, активізації позакласної роботи, ефективного використання можливостей туризму і краєзнавства в освітньому процесі у 2018 році, комунальним закладом «Запорізький обласний центр туризму і краєзнавства, спорту та екскурсій учнівської молоді» Запорізької обласної ради традиційно проведено Обласний огляд-конкурс на кращу організацію туристсько-краєзнавчої роботи в районі (місті, територіальній громаді) Запорізької області.
Вагомими краєзнавчими успіхами у минулому році відзначилися вихованці та педагоги Костянтинівського НВО № 1 «Таврія», Костянтинівського ліцею «Ерудит», Костянтинівської СРШ І–ІІІ ст. «ПРОМЕТЕЙ», Терпіннівського колегіуму «Джерело», Вознесенської, Мордвинівської, Новгородківської, Новомиколаївської, Орлівської, Світлодолинської, Терпіннівської ЗШ І–ІІІ ст., Промінівської ЗШ І–ІІ ст., Будинку дитячої та юнацької творчості.

Продуктивною була діяльність гуртків від КЗ «Центр туризму» ЗОР на базі Костянтинівського НВО № 1 «Таврія» (керівник Ольга Горбова), Мордвинівської ЗШ І–ІІІ ст. (керівник Людмила Жейнова) та Промінівської ЗШ І–ІІ ст. (керівник Катерина Покамєстова).
Вихованці гуртків є активними учасниками конференцій, екскурсій, походів та експедицій, перемагають у різноманітних краєзнавчих змаганнях, представляють Запорізьку область на всеукраїнських заходах.
Розвиток учнівського туризму, як на районному, так і на обласному етапах на високому рівні продемонстрували вихованці Костянтинівського НВО № 1 «Таврія», Терпіннівського колегіуму «Джерело» та Будинку дитячої та юнацької творчості. Завдяки професійному наставництву таких керівників, як Олександр Степанов, Тетяна Кубрак, Євген Златьєв учні Мелітопольського району в 2018 році стали переможцями Обласного зльоту-змагання з пішохідного туризму серед учнівської молоді, Чемпіонату Запорізької області з техніки пішохідного туризму серед учнівської та студентської молоді, Чемпіонату Запорізької області зі спортивного орієнтування серед учнівської та студентської молоді «Азимут — 2018», Обласних змагань з техніки пішохідного спортивного туризму серед учнівської молоді у закритих приміщеннях «Туристична зима 2018».
Завдяки натхненній та самовідданій праці педагогів — активістів туристсько-краєзнавчого руху та їх вихованців, злагодженій координації зусиль між відділом та закладами освіти почесне І місце серед відділів освіти райдержадміністрацій Запорізької області за підсумками обласного огляду-конкурсу вже четвертий рік поспіль — у скарбниці Мелітопольського району.