9 листопада - День української писемності та мови
День украї́нської писе́мності та мо́ви — свято розвитку державної мови, яке щороку відзначається в Україні 9 листопада. За православним календарем — це день вшанування пам'яті Преподобного Нестора-Літописця — послідовника творців слов'янської писемності Кирила і Мефодія.
Запрошуємо долучитися до написання Диктанту Єдності, що традиційно проводиться в День української писемності та мови, учнів 5-11 класів, вчителів, батьків.
Онлайн-трансляція Радіодиктанту національної єдності-2021 на Суспільному за посиланням https://youtu.be/Xh6sBIUZirs .
Текст Радіодиктанту-2021 наживо зачитує його автор – письменник Юрій Андрухович.
Свої роботи можна надсилати у письмовій формі за адресою: м. Київ, вул. Хрещатик, 26, 01001 (гриф відправлення має бути не пізніше ніж 10 листопада), або онлайн у форматі jpg,tiff, png чи bmp на електронну скриньку rd@ukr.radio до 11:00 10 листопада.
Текст Радіодиктанту оприлюднять на сайті Українського радіо 11 листопада о 11:00.
Приєднуйтеся до написання Радіодиктанту онлайн на всіх радіо- та телеканалах!
Для довідки:
Ю́рій І́горович Андрухо́вич (нар. 13 березня 1960, Станіслав, нині Івано-Франківськ) — український поет, прозаїк, перекладач, есеїст. Кандидат філологічних наук. Живе і працює в Івано-Франківську. 1985 року разом із Віктором Небораком та Олександром Ірванцем заснував поетичну групу «Бу-Ба-Бу», яка одною з перших почала відновлювати в українській літературі карнавальні та буфонадні традиції, продемонструвала успішний приклад творення соціо-культурного міту. З 1991 року Андрухович — співредактор літературно-мистецького журналу «Четвер», співпрацював також із журналом «Перевал», виступивши упорядником двох його номерів. У часописі «Сучасність» вперше побачили світ найвагоміші прозові твори письменника: «Рекреації» (1992), «Московіада» (1993), «Перверзія» (1996), видані 1997 року окремими книгами, есей «Центрально-Східна ревізія» («Сучасність», 2000, № 3). Творчість Андруховича має значний вплив на перебіг сьогоднішнього літературного процесу в Україні, з його іменем пов'язані перші факти неупередженого зацікавлення сучасною українською літературою на Заході. Твори Андруховича перекладені польською, англійською, німецькою, французькою, російською, угорською, фінською, шведською, іспанською, чеською, словацькою, хорватською, сербською мовами й есперанто.
Посилання на ДЖЕРЕЛО ІНФОРМАЦІЇ